Teenused

Kalurimaja Saarnaki laiul

Mõnus palkmajake Saarnaki laiul otse mere ääres. Majake, mis pakub peavarju ja kaitset tuule eest. Mis ootab sind, kui tuled mereteelt. Külalislahkuse sümbol.

See on hubane kalurimaja, kus on olemas kõik vajalik mõnusaks mereäärseks puhkuseks. Meri kohe läve ees, mõne sammu kaugusel ilus liivarand, ukse taga kenad kadakad ja kajakate hõiked.

Koht, kus olla tõeliselt eemal linnakärast, hingata puhast mereõhku, nautida imelisi päikesetõuse- ja loojanguid, tähistaevast ja kuuvalgust, tunda tõelist vabadust.

Paadisõidud merele & laidudele

Kuidas laiule saada? Ikka merd mööda! Viime ja toome ka tagasi.

Paadisõit Salinõmme sadamast Saarnaki laiule kestab ligi pool tundi, Hanikatsi laiule ligi tund aega. Peamiselt sõidame lappaja-tüüpi puidust kaluripaadiga, kuhu on lubatud 11 inimest ja paadijuht. 

Laiu ääres maaleminekul tuleb arvestada merevette astumisega. Vahel saab küll päris kuiva jalaga rannakividele ja maale aga tark on arvestada põlvini ja veidi ülepõlve veega, mis tähendab kleidi või seeliku ning püksisäärte üleskäärimist. 

Väike kaldariba laiul on kivine, merepõhi aga mõnusalt liivane ja tugev (ei vaju), ujumiseks ja suplemiseks super.

Merekalapüük

Siin on elupõlised rannakalurid kaugete esivanemateni välja. Heameel, et ka meie noortele on jätkunud nii meresõidu- kui kalapüügihuvi. Värsket kala käiakse merelt nõutamas aastaringi, ikka nii kuidas ilm ja aeg lubavad.

Püütakse mõrdade ja nakkevõrkudega. Kala võib siit alati küsida – kui meri annab ja kogused piisavad, saab otse kalurilt merevärsket.

Peamiselt ahven, säinas, haug, koger, särg, kiisk, varakevadine hitt tuulehaug (see pika nokaga ja roheliste luudega, imemaitsev nii keedetult, praetult, suitsutatult kui kuivatatult) ning sügisene (hõbekala) siig. 

Hiidlase ja laiurahva laualt kala juba naljalt ei puudu.

Mahepõllumajandus

Kasvatame lambaid rannakarjamaadel ja suviti Saarnaki laiul. Rannaniite hooldavad ka meie kaks eesti tõugu hobust (Maran ja Vifi) ning šoti mägiveised. 

Hilistalvel ja varakevadel sünnivad mõned vasikad ning hulganisti lambatallesid. Suvel teeme heina ja kasvatame kartulit nii oma tarbeks kui loomadele.

Meie lammaste ja veiste maheliha saab osta Hiiumaa Lihatööstuse pakendatuna nii Hiiumaa kui üle Eesti kauplustest